Богів Олександр Ярославович

Біографія

Народився 25 серпня 1972 року у сімї службовців в місті Мукачево Закарпатської області. Навчався в загальноосвітніх школах міста №5 і 11. З 1989 р. студент історичного факультету Ужгородського державного університету. У 1994 р. отримав диплом про вищу освіту за спеціальністю «Історик. Викладач історії». З того ж року здобувач, а з 1995 р. аспірант (заочна форма навчання) кафедри Історії України УжДУ. У 2003 р. захистив кандидатську дисертацію на засіданні спеціалізованої Вченої Ради Чернівецького національного університету імені В.Стефаника на тему: «Вплив карпатоукраїнського фактору на політику європейських країн у період чехословацької передвоєнної кризи (травень 1938 – березень 1939 років)».

З 1994 р. по 2003 р. працював у комерційних структурах Мукачівського району.

З  вересня 2003 р.  декан педагогічного факультету Мукачівського гуманітарно-педагогічного інституту, доцент кафедри суспільних дисциплін.

З листопада 2008 р. доцент кафедри суспільних дисциплін Закарпатського державного університету. З липня 2013 р. доцент кафедри історії України Ужгородського національного університету, з вересня того ж року заступник декана факультету туризму та міжнародної комунікації УжНУ. Січень-травень 2014 р. проректор з навчально-виховної роботи Мукачівського державного університету. З вересня 2014 р. доцент, а з грудня  - докторант кафедри історії України УжНУ. Автор понад 20 наукових досліджень.

Безпартійний. З 2006 по 2010 роки депутат Верхньокоропецької сільської ради. З 2015 р. по листопад  2020 р. депутат Мукачівської районної ради. З січня 2017 р. по березень 2020 р - заступник голови Мукачівської районної адміністрації. За сумісництвом продовжую працювати доцентом кафедри історії Україні та кафедри туризму ДВНЗ «УжНУ». З листопада депутат Верхньокоропецької сільської ради (ОТГ).

Вільно володію російською та угорською мовами.

Одружений. Разом з дружиною – Богів Маріанною Михайлівною, виховую двох синів.