Інформує Мукачівське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області ,,Про порядок реєстрації пасік"
Мукачівське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області, нагадує: однією з умов дотримання чинних нормативно-правових документів в галузі бджільництва - отримання ветеринарно-санітарного паспорта пасіки. Дана процедура проста та детально описана в наказі Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 19 лютого 2021 року № 338.
Для отримання паспорта пасіки Вам необхідно звернутись до територіальних органів Держпродспоживслужби, із заповненою заявою про видачу ветеринарно-санітарного паспорта пасіки, до якої додається заповнений і підписаний паспорт пасіки, всі документи встановленого зразка, та подаються за місцем проживання власника пасіки або місцезнаходженням пасіки. Видача паспорта пасіки здійснюється в день звернення та на безоплатній основі. Ветеринарно-санітарний паспорт пасіки необхідно замінити на новий у разі втрати, пошкодження або зміни власника. У разі припинення діяльності пасіки необхідно письмово повідомити Держпродспоживслужбу протягом десяти календарних днів. Щорічний до 15 травня проводиться весняний облік пасік, результати якого вносяться до паспорта пасіки, та вказуються дані про стан здоров'я бджіл, відмітки про результати ветеринарно-санітарних заходів, результати лабораторних досліджень та інше.
Паспортизована пасіка надає ряд переваг її власнику, серед яких:
- право безперешкодно реалізовувати продукцію бджільництва;
- швидке отримання ветеринарних документів у разі перевезення пасіки;
- своєчасне попередження про обробки сільськогосподарських угідь, засобами захисту рослин;
- право експорту власної продукції;
- право участі в грандових проектах та отриманні державної допомоги.
Додатково, відповідно до вище вказаного наказу пасіка підлягає реєстрації за місцем проживання фізичної особи або за місцезнаходженням юридичної особи, яка займається бджільництвом в органах місцевого самоврядування (у місцевих державних адміністраціях або сільських, селищних, міських радах, ОТГ). Реєстрація пасіки здійснюється після видачі ветеринарно-санітарного паспорта пасіки територіальним органом Держпродспоживслужби, для реєстрації пасіки власник звертається із заявою до відповідного органу місцевого самоврядування. Державна реєстрація – БЕЗКОШТОВНО.
Дотримуйтесь законодавчих вимог, адже вони чіткі та прості.