A A A K K K
для людей із порушенням зору
Верхньокоропецька громада
Закарпатська область, Мукачівський район

ОГОЛОШЕННЯ!

Дата: 22.03.2022 07:59
Кількість переглядів: 2554

Фото без опису

 

Шановні мешканці Верхньокоропецької територіальної громади!

З настання весни відбувається найбільша кількість загорянь. І в цьому винні безвідповідальні, бездумні дії та вчинки людей. Не дивлячись на заборону спалювання сухостою, люди вперто продовжують таке «господарювання» на сільськогосподарських ділянках, пустирях, вздовж доріг, просто перебуваючи на відпочинку в лісі.

 

Від підпалу сухої трави:

  • гинуть тварини. У сухій траві сплять перші березневі тваринки;
  • гинуть рослини. Вогонь знищує всю рослинність на своєму шляху;
  • забруднюється атмосфера, є небезпека для здоров’я людини;
  • виникає загроза лісових пожеж;
  • вогонь може перекинутись на будівлі;
  • вогонь може не лише знищити майно, а й забрати чиєсь життя.

Наголошуємо, що відповідно до законодавства України, за спалювання сухостою передбачена відповідальність як адміністративна, так і кримінальна.

Верховна Рада України ухвалила 13 квітня 2020 року Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою збереження довкілля (щодо посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря та знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу)», який підписав Президент України. Закон посилює відповідальність за забруднення атмосферного повітря, знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу, порушення вимог пожежної безпеки в лісах та самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків. Зокрема, закон вносить зміни до статей 77 та 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, згідно з якими штраф за порушення вимог пожежної безпеки в лісах відтепер становитиме від 90 (102 тис.150 грн.) до 270 (306 тис.450 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, що призвело до виникнення лісової пожежі, каратиметься штрафом у розмірі від 270 (306 тис.450 грн.) до 900 (1млн. 21 тис. 500грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Самовільне випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із природною рослинністю або її залишків та опалого листя на земельних ділянках, у смугах біля автомобільних доріг і залізниць та у парках тягне за собою штраф у розмірі від 180 (204 тис.300 грн.) до 360 (408 тис. 600грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Шановні громадяни! Бережіть природу – відмовтеся від практики спалювання сухої трави! Не прикривайте злочинців – паліїв трави! Пам’ятайте, природа потребує вашого захисту і бережливого ставлення до неї!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь